Hlas podobný Ficovmu nám napovie z koho sa máme a z koho nemáme posrať

Autor: František Ptáček | 6.12.2018 o 10:55 | Karma článku: 4,40 | Prečítané:  1744x

Náš abstinujúci expreceda vlády zažíva čím ďalej, tým vážnejšie príznaky mocenskej mizérie. Jeho nedobrovoľný pôst v úlohe obyčajného poslanca je však oveľa bolestivejší než to bolo v prípade jeho pokrvných predchodcov.

Myslím tu na otca národa / drevorubača, Vladimíra M. a prostoľudového hrdinu / ožrana, Jána S.

Je síce pravda, že Róbert  zatiaľ nedal po papuli žiadnemu novinárovi, nezanôtil plačky svojim voličom a nedoprial si ani onen povznášajúci pocit - vyšťať sa z balkóna pracovne na rozkvitnuté muškáty  -  ale pravdou je aj to, že on je predsa len iná liga.

Zdá sa, že je neporovnateľne viac posadnutý mocou a svojou vlastnou bohorovnosťou než ktokoľvek iný pred ním, či po ňom.

V perinke odchovaný káder porevolučných čerešničiek, ktorý sa vlastnou hlavou vypracoval na jedného z najnechutnejších korupčníkov strednej Európy a ktorý svoj radikálny populizmus nazýva familiárne "sociálnou demokraciou", je - našťastie v nešťastí - u konca s dychom a jeho kopance už pripomínajú skôr agóniu zdochýnajúceho koňa než bývalého, udatného precedu všetkých predsedov.

Rozpadáva sa mu dlho budovaná aura vodcu stáda a už ani ako krstný otec (bez krásnej Márie) nestojí za veľa.  Zvoláva jednu súmračnejšiu tlačovú besedu za druhou - rozdáva obedy, cestovné lístky, horko-kyslé úsmevy, navrhuje štátne sviatky, hovorí  falošnou skromnosťou v množnom čísle, ale nikdy nezabudne pripomenúť  verejnosti ako z hĺbky duše opovrhuje slobodou slova, médiami, opozíciou, otvorenou občianskou spoločnosťou a všetkým tým, čo súvisí s vyspelou demokraciou.

Mali sme dostatok času na správne dekódovanie slov poslanca Róberta F. On keď si tak poriadne uľaví a pustí do éteru slová ako "Už sme všetci posratí z tých aktivistov. Už s tým prestaňme"..., asi každý chápe o čo mu ide. On vôbec nemá problém s Greenpeace. Jemu neprekáža posraté žlté molino na posratej ťažobnej veži kdejakej posratej bane.
Jemu vadia tí, o ktorých si myslí, že prechovávajú k uväzneným* aktivistom rešpekt a sympatie. (*Pozn.: medzičasom už na slobode.)

Preložené do nešifrovanej slovenčiny:  on, šedá eminencia establishmentu, tieňový premiér najštandardnejšej a najstabilnejšej vlády, plukovník, doktor práv, najväčší možný kresťan spomedzi kádrových rezerv,  si jednoducho vyprosí, aby sa ľudia takto nehanebne "pokakávali"  (aké milé to slovíčko, že?!) z hocikoho iného než práve z neho. Lebo právo a poriadok musia byť. A oboje predstavuje ON.

Aby sme zostali pri téme: čo sa týka toho rešpektu a sympatií voči pánovi poslancovi, nuž to fakt vyzerá veľmi, veľmi biedne. Skoro až nahovno, by som povedal ...len aby to správne pochopila aj ústredná postava blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?