Ficovi králici, Pali Paška a veľký ukrajinský konflikt

Autor: František Ptáček | 2.12.2014 o 22:10 | (upravené 3.12.2014 o 21:06) Karma článku: 14,55 | Prečítané:  2025x

Mohli sme si už zvyknúť, keď hranatému zo Súmračnej tečie do gumákov, začne vyťahovať z baranice jedného erárneho králika za druhým. Predbieha sa v balamutení a kaukliarstve. Po trápnom odstúpení jeho pravej ruky, ktorá kapitulovala pred zbesilým davom anarchistov, aby ochránila svojich najbližších pred lynčom a ceremoniálnym rozštvrtením, tiež vykúzlil jedného podvyživeného zajaca, ktorým mal vlákať verejnosť do pasce sebaobviňovania. Ťažiskom jeho tlačovky, na ktorej sa ho nedisciplinovaní novinári márne pýtali na meno Paškovho nástupcu, nebolo nič iné, len opakované prízvukovanie toho, aká nesmierne dôležitá a posvätná  je funkcia predsedu parlamentu, čo si my, bežní smrteľníci, nedokážeme ani len predstaviť. Inými slovami, akú neodpustiteľnú blasfémiu spáchali ľudia na námestiach, keď zaútočili na česť tejto majestátnej funkcie a protestovali proti takým hlúpostiam ako rozkrádanie zbedačeného zdravotníctva a ústredne plánovaná korupcia vládnej moci.  Verím, že mnohí si pod vplyvom jeho slov začali sypať popol na hlavu a organizovať zbierku na podporu fy Medical Group. 

Apropos: neviem či sa táto správa dostala do ďalekej Prahy, k majstrovi Jakubiskovi, ale už keď sme, po bolestivom sklamaní z nečakaného vývoja prezidentských volieb, prišli o veľkofilm "Všetci Ficovi muži" snáď sa dočkáme pokračovania príbehu "Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý alebo martýrium sv. Pavla"
......................................................................................

Pod ťarchou udalostí posledných týždňov otrasený preceda onedlho vyrukoval s ďalším mediálnym zajacom. Tento už nevyzeral až tak biedne ako ten Paškov, zato bol gumený. Ukrajine, údajne, podľa nemenovaných zdrojov, hrozí na 70% "veľký konflikt". Hneď ale dodal, že tým nemyslel ten aktuálny s Ruskom (!). Nuž by sme sa aj divili, keby niekto ako on označil vojnu, spojenú s anektovaním územia a s počtom obetí vyše tri a pol tisíc, za niečo ako "veľký konflikt". Veď to, čo sa dialo na Ukrajine doteraz, nestojí za reč. A to oné s Krymom je, podľa premiéra, úplne v poriadku. Všetko je maximálne kóšer. Ako sa hovorí, záležitosť vyriešená k všeobecnej spokojnosti.

Fico, podobne ako jeho ideologický príbuzný, Viktor Orbán, nielen že absolvuje v poslednom čase jeden prieser za druhým ale títo dvaja stoja aj v posudzovaní ukrajinskej krízy, bok po boku, ako dvaja dezorientovaní magori, pred neriešiteľnou a vleklou štátnickou dilemou. Radi by volali smerom k Európe, že héj, vážení, aj my patríme k vám, aj my chceme západnú civilizáciu, vašu kultúru ....a vaše eurá a sme preto ochotní znášať aj tie najstrašnejšie príkoria demokracie. Lenže s vysileným jazykom, ktorým tak obetavo a dlhodobo mojkajú Putinov krikľavo červený zadok, sa len veľmi ťažko artikuluje čisto a zrozumiteľne. 

Kým Orbán chce byť spojivom medzi tzv. východom a západom, Fico sa pasuje za mierotvorcu v ním ohlasovanom "veľkom konflikte". Trúfa si byť prítomný pri spasení Európy pred pohromou a Slovenska pred utrpením, ktoré ho na 70% čaká. Komu by precedova logika pripomínala zúfalý alibizmus bezcharakterného politika, je veľmi blízko pravdy. (V tejto súvislosti ma znepokojuje už len veta, ktorú povedali pán premiér vzápätí, že totiž "Slovensko nemá šancu ovplyvňovať konflikty veľkého typu"...)

Napriek vysokej pravdepodobnosti "veľkého konfliktu" si preceda stále nemyslí, že Slovensko by malo zvyšovať výdavky na obranu. Čo je aj pochopiteľné. Veď keby aj došlo k očakávanému konfliktu, rozumej väčšiemu než terajšia reálna vojna, Fico mierotvorca, by nám akiste garantoval štatút všeobecne rešpektovanej výnimky. Alebo nie? Nehovoriac o tom, že vyzbrojenie našej armády by stálo štátnu pokladňu nemalé investície. Kopec peniažkov, ktoré veru kruto nemáme - a nielen to! Ale aj bolestivé ochladenie vrelého vzťahu s Vladimírom Vladimírovičom. A to by už, hádam, bolo veľa snáď aj na koňa. No, uznajte, nie je oveľa rozumnejšie zachovať sa v tejto háklivej situácii normálne, ospravedlniť sa Rusom za kontrarevolúciu v 89-om a dohodnúť sa s nimi, že od Bystrice ďalej už nepôjdu?! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?