Robo, neblázni... (a ani vy, tam za ním)!

Autor: František Ptáček | 27.3.2014 o 10:34 | (upravené 27.3.2014 o 16:51) Karma článku: 24,77 | Prečítané:  8233x

Moderátor, ten schopnejší, sa pri konci záverečného prezidentského dialógu spýtal kandidátov, nech pomenujú jednu súperovu vlastnosť, ktorú si cenia. Kiska povedal, že si na Ficovi cení jeho pracovitosť. Fico povedal, že Kisku nepozná. Tak toto je, vážený pán premiér, to pravé miesto na infantilný fór s kačkou - lebo kto vyzerá ako chrapúň, rozmýšľa ako chrapúň a správa sa ako chrapúň, je proste chrapúň. A zostane ním, aj keby bol premiérom a prezidentom zároveň.

Fico
a) Ja, ak budem zvolený, budem šíriť atmosféru pokoja a sociálny zmier. Ale ak vyhrá Kiska, konflikt musí byť.
Pán premiér, kua! Nemôžeš aspoň raz vypotiť nejaké dve vety, ktoré si nebudú protirečiť?

b) Pán Kiska ako prezident môže veľmi uškodiť Slovensku.
Ruku na srdce: viac než Smer a ty, Róbert? Nekhécaj! Iste, každý nestranícky prezident predstavuje bezpečnostné riziko, lenže nie pre Slovensko - ale pre tvoj Smer. A to tak aj má byť.

c) Na antikampaň Smer neminul ani cent.
Jasne. Smer neminul ani cent. Minul ho štát - teda my všetci. A nebol to cent, bolo to veľa, veľmi veľa centov. To však samozrejme neznamená, že si nám zase nezatajil skutočnosť. Ty koxo, veď ty dokážeš klamať aj vtedy, keď hovoríš pravdu!

d) Ja som rástol so Slovenskom, bol som pri jeho zrode.
Robert, neser dobrých ľudí. Zostaneš v politike ešte pár rokov a ak to takto pôjde ďalej, budeš môcť byť aj pri jeho skone.

e) Chcem byť stelesnením všetkého dobrého, čo predstavovali prezidenti Kováč, Schuster a Gašparovič.
Ako právnik by si sa mal vyhýbať čo i len podozreniu zo šírenia poplašnej správy. Ktovie dokedy budeš mať imunitu. Ešte že si vynechal z toho zoznamu svojho tútora, Mečiara.

Maďarič
Zvolenie Fica je dôležité pre Slovensko preto strana Smer kandiduje Fica na post prezidenta.
Jasná reč. Tým je vlastne vyvrátená zmätočná správa, že sám Fico kandiduje na post prezidenta.  Nie, Fico nekandiduje sám a ani nekandiduje seba  - kandiduje ho strana. Takisto ako nechodí sám už ani na tlačovky a v poslednom čase nehovorí ani sám za seba. Vždy má za sebou niekoho, kto mu pritaká, kto ho podrží a podporí. To asi preto, že je ostrieľaný, fundovaný, skúsený, profesionálny, nekonfliktný a úplne nahý.

Korec
Terajší premiér má všetky vlastnosti prezidenta a má rád Slovensko.
Oh, bože môj. No kto iný by tak mohol dodať morálnych síl nášmu nezbednému kresťanovi ak nie pán zaviazaný a emeritný?! Veď vždy sa hrdinsky zastal svojich blízkych - bez rozdielu či išlo o boľševikov, farizejov, nacionalistov, úchylov či eštébákov. V tomto prípade škoda slov. Skutočným prieserom by bolo, keby ho tak podporil Bezák, či Srholec.

Jakubisko

Je mi blízky Ficov sociálny program, i keď voľakedy som volil pravicu.
Slovenský režisér, sa vyjadril na podporu Róberta Fica v prezidentských voľbách. Bolo by načase taktne pripomenúť zasnívanému maestrovi, že by bolo dobré vymeniť starý politický kompas za novší ako aj to, že teraz nám tu ide o skutočného Ficka, nie o tamtoho magora z Čachtíc. Ináč, medzi nami: keby som bol milionárskou celebritou žijúcou 21 rokov v Prahe a mal by som viac nepriateľov vo svojej bývalej vlasti než priateľov, aj ja by som sa takto zachoval. Ale že z kúpeľne by som si zvesil zrkadlo, to je raz isté.

Berényi
S poľutovaním konštatujeme, že Andrej Kiska nevyužil nami načrtnuté možnosti, nesnažil sa presvedčiť nás.
Strana maďarskej komunity čakala, že ich Kiska bude presviedčať a prisľúbi im, že v prípade ak bude zvolený za prezidenta dohliadne na to, aby maďarská menšina dostala oveľa viac privilégií, než mala doteraz a dvojnásobne viac než majú ostatné komunity dokopy, napr. Rómovia, Židia, Rusíni, Vietnamci, kozmopoliti, vegetariáni, komunisti, metalisti a scientológovia. Nakoľko ich v tejto veci Kiska nepresviedčal, SMK v sobotu voliť prezidenta nebude. To ale znamená, že nechcú mať s budúcim prezidentom nič spoločné. A čo budúci prezident bude chcieť mať potom s nimi?! Ejnye-bejnye, hát illik ilyesmit csinálni, srácok?!

Žitný
Prezident v sieti scientológov môže predstavovať značné bezpečnostné riziko.
Záhadný, tajnými a kriminálnymi putami opantaný - ale hlavne a predovšetkým - absolútne neškodný  bývalý mečiarobijca, Milan Žitný, dostal priestor v objektívnej TA3, kde 20 minút vysvetľoval bezpečnostné riziká scientológie. Len tak vo všeobecnosti. Neadresne. Bez akýchkoľvek narážok na prezidentnské voľby. Škoda, že neupriamil pozornosť na jedno oveľa akútnejšie riziko totálneho neoboľševistického puču, na ktorý sa naša najpevnejšia štátostrana pod vedením Fica chystá v týchto prezidentských voľbách. Len tak, vo všeobecnosti. Neadresne, ako to dokáže jedine objektívna TA3. Ale tento fakt akosi pozornosti skúseného bezpečnostného analytika ušiel. Stáva sa.

Chvalabohu, že je už moratórium. Nech to celé máme za sebou. Bolo toho tak akurát.

Pozn.: uvedené citáty nie sú miestami doslovne presné, ale obsahovo sa držia faktov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?