Predsedova 13. komnata

Autor: František Ptáček | 13.1.2014 o 9:03 | (upravené 13.1.2014 o 11:13) Karma článku: 18,21 | Prečítané:  1290x

Ešte nedozneli posledné delobuchy starého roku a mali sme tu ďalší hit. Novoročné billboardy s podobizňou vyvoleného. Štátna vlajka, giocondovský úsmev a jasná správa, že je pripravený pre Slovensko. To je úľava, že? Veď ide o nášho najobľúbenejšieho politika, najdôveryhodnejšieho verejného činiteľa a hlavne, ako sme sa mali možnosť dozvedieť, najúspešnejšie maskovaného katolíka v dejinách mladučkej slovenskej republiky. I keď sa obávam, že vyhliadnuté stádo ovečiek touto šokujúcou spoveďou pán predseda skôr urazil a vyplašil k smrti než získal a potešil, srdcia arcibiskupských zombíkov cirkvi našej najsvätejšej rozplesal o to viac.

No nie je to cool? Hmlisto si pamätám niečo podobné z Ein Kessel Buntes. Ale toto je iná káva - bez javiska, bez kulís a bez špeciálnych efektov. Prešívaná kazajka s baranicou het, čierna sukňa s krucifixom hop, a je to. Z boľševika pastor skôr než narátate do troch. Bomba.

Ale čo ak to nie je len hlúpy trik? Čo ak bol predseda fakt kresťanom a my sme si toho po toľké roky nevšimli?! Až mi zvlhli oči pri predstave, čo si tento hlboko veriaci, bohabojný človek musel vytrpieť vo svojej mladosti - za predpokladu, že hovoril pravdu. Bol nútený skrývať svoju orientáciu, zatajovať vieru, svoj pôvod, rodičov, starých a prarodičov, všetkých príbuzných rehoľných bratov, misionárov (!), kňazov, rádové sestry, potajomky sa modlievať kdesi v kúte povale len aby mohol v temnej kliatbe socializmu prežiť, doštudovať a napokon v čase, keď už každý normálnejší komanč odtiaľ utekal ako potkan z Titanicu, hrdo vstúpiť do Komunistickej strany.

Je možné, že fakt išlo o hibernovaného kresťana v koži kádrovej rezervy a nie o kdejakého lacného oportunistu? Bože, to musel byť poriadny bordel v hlave mladého predsedu... v jeho svetonázoroch......a životopisoch! Živo si ho viem predstaviť vtedy a tam, na marcovom bratislavskom námestí, syna božieho, s chrumkavou knižôčkou červenou, trýzneného hamletovskou dilemou: zapáliť tú poondiatu nežnorevolučnú sviečku, či chopiť sa vysokotlakovej hadice a zvrátiť ešte čo sa dá. Áno, uznávam, je to poriadne pritiahnuté za vlasy. Čo by tam asi tak bol robil niekto, kto tak zvysoka serie na demokratické ideály novembra ako práve ON.

Ale žarty bokom - prezidentskí kandidáti by sa mali mať na pozore. V čase predvolebnom si s predsedom neradno začínať. Lebo keď on sa raz rozhodol, že chce byť prezidentom, tak prezidentom aj bude. Na to môžete vziať jed. Niet tej schízy, ktorá by mu v tom zabránila. Musí tu byť dáky poriadok, stabilita, kua! Musíme mať istoty! Jednota ľudu, vlády, strany, justície, polície, armády a stmeľujúceho, silného prezidenta je presne to, čo nám už poriadne dlho a bolestivo chýba. Vlastne už pomaly štvrť storočie. Nadišiel čas, aby nie len predseda bol pripravený pre Slovensko, ale aby aj Slovensko bolo pripravené na predsedu.

A nezabúdajme, že doteraz vždy keď nám niečo poriadne dlho a bolestivo chýbalo, pán predseda nám to vždy aj pekne dal. So všetkým, čo k tomu patrí.
...........................................................................................................
O ďalšom spontánnom predsedovom videorozhovore pri naháňaní voličov z radov židovskej komunity, ako aj záhadnom objavení overeného matričného dokladu s pôvodným menom Baruch Fitzenstein a následnej obriezke pred bustou rabína Armina Friedera, by som ešte napísal zopár myšlienok - ale niekedy inokedy, až to bude aktuálne. Dovtedy budúcemu prezidentovi držím palce.

P. S.: Moslimovia a budhisti by mali byť už brnkačka, ale nájsť do marca dvoch-troch Rómov medzi príbuznými by nebolo od veci...

http://www.cas.sk/clanok/269810/fico-sa-snazi-oslovit-veriacich-slovakov-v-prezentacnom-videu-sa-chvali-birmovkou.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?