Orbánova SMK - Strana Menšinovej Kamufláže

Autor: František Ptáček | 16.11.2013 o 17:04 | (upravené 16.11.2013 o 18:08) Karma článku: 9,69 | Prečítané:  685x

Malinkému, ale o to zákernejšiemu bacilovi postkomunistickej Európy,  Viktorovi Orbánovi, tak sa zdá, nestačilo nakaziť vlastnú krajinu - má omnoho vyššie ciele. Tento vášnivý fanúšik dedinského futbalu, mnohodetných kresťanských rodín a podomácky pálených destilátov usilovne exportuje svoju zvrátenú ideológiu aj za hranice svojej domoviny - do regiónov obývaných tzv. maďarstvom (terminus technicus hungaricum).

Podarilo sa mu zakopnúť do Srbov, Chorvátov ale i Rakúšanov - nehovoriac o národnostnej epidémii, ktorú spôsobil so svojimi úderníkmi z Fideszu, na území Rumunska.  Juh Slovenska sa im zatiaľ vymyká z rúk - i keď symptómy orbánizmu sú aj tu očividné. Stačí sa zamyslieť nad príčinami rozpadu bývalej SMK na tábor konzervatívnych nacionalistov, prívržencov územnej autonómie a proeurópskych demokratov, čiže Most-u.

Slovenským orbánistom, na čele s Pálom Csákym,  sa v utorok podarilo dosiahnuť, že strana Most-Híd nebude mať zastúpenie v Európskom parlamente. Nedostala na vstup do Európskej ľudovej strany (EPP) potrebný počet hlasov, nakoľko SMK, Fidesz a Demokratický zväz Maďarov v Rumunsku (UMDR) hlasovali proti. Pomerne prízemná pomsta, najmä zo strany SMK za to, že strana roduverných reprezentantov maďarstva už druhýkrát neuspela v parlamentných voľbách. Nič to však nemení na tom, že praví Maďari z SMK aj v druhom kole volieb do VÚC rátajú s podporou nepravých Maďarov z Bugárovej strany. Chrapúnske správanie menšinových nacionalistov už len málokoho prekvapí, veď sa pomaly stáva typickým.  Praví slovenskí Maďari sú ochotní strpieť spoluprácu s nepravými slovenskými Maďarmi len v prípade, že od nich očakávajú pomoc voči asimilačno-diktatorickej slovenskej väčšine.

Ako by to ešte nestačilo, SMK pozvala predsedu stranu Most-Híd na jednania o volebnej spolupráci listom z 11. novembra na nasledujúci deň, 12. - 13. novembra. Čiže na termíny, keď sa Bugár musel zúčastniť v Bruseli na hlasovaní o vstupe jeho strany do EPP. Na ospravedlnenie Bugára reagovali berényiovci tak, že nevedeli o tom, že práve vtedy má byť zasadnutie EP, ...kde ich poslanec Csáky bude práve náhodou hlasovať proti vstupu Most-Híd do radov Európskej ľudovej strany. To, že hneď na druhý deň vycapili do maďarskej mutácie ich webu (do slovenskej už nie!) správu s veľkým nadpisom "Bugár odmietol našu ponuku na jednanie" už ani nekomentujem. U mňa táto Strana Menšinovej Kamufláže zmaturovala raz a navždy.

http://www.mkp.sk/cikkek/sajtokozlemenyek/2013/11/12/bugar-visszautasitotta-targyalasi-ajanlatunkat

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?