Dobšinského stratený rukopis: O ujovi, ktorý nestretol korupciu

Autor: František Ptáček | 19.6.2013 o 11:02 | (upravené 19.6.2013 o 14:11) Karma článku: 20,66 | Prečítané:  975x

Ficov súkromný prezident musí prežívať ťažké chvíle. Jeho predstavivosť a zmysel pre mieru už nemajú kde klesať, pričom tendencia neustále rastie. Nehovoriac o jeho svojprávnosti a morálke, ktoré, od kedy si rozum pamätám, disponujú priam batofobickými hodnotami. Toto už nie je suterén, ani žiadna pivnica. Máme tu, zrejme, do činenia s najvyššou dostupnou technológiou banského inžinierstva. Ivan G. dokazuje každým dňom, že hlbšie sa už zostúpiť nedá... (a pritom ho ešte čaká vymenovanie nového generálneho prokurátora!).

„Ja osobne za tých dvadsať rokov, čo som v politike, som sa nikdy s korupciou nestretol.“

Až sa mi srdce zviera pri pomyslení na to, o čo bol tento človek nepriazňou osudu ukrátený. Čo všetko by bol mohol so svojimi výnimočnými schopnosťami dosiahnuť, keby mal k dispozícii túto smrtonosnú zbraň politickej stratégie a získavania moci?! Čo by z neho mohlo byť? Doživotný predseda EÚ? Pápež?... alebo, nedaj boh, čosi ešte viac?! Darmo. Svet je najkrutejší a najnespravodlivejší k tým najlepším z nás.

Ale je tu ešte jedna šanca. Je možné, že Ivan G. sa s korupciou predsa len stretol, len o tom nevie?! Možno, že okrem hodín pravopisu v tretej základnej vynechal aj hodiny občianskej výchovy, alebo sa ulial zo seminárov marxizmu-leninizmu a to sa mu vypomstilo?! Ak by to bola pravda, tak potom nie je všetko beznádejne stratené: je celkom možné, že on vlastne má tú zbraň v rukách len o nej nevie! Veď, je známe, že veľa vecí nevie, prečo by práve toto nemohlo byť jednou z nich?

Skúsim to takto. Ivan! Korupcia je predsa obyčajné podplácanie, predajnosť! Vo veľkom. V tvojom prípade politická predajnosť, samozrejme. Niečo ako prostitúcia. Hm? Nič? Ú-plat-kár-stvo. Predajnosť činiteľov verejného života, vydieranie, zneužívanie vplyvu na dosahovanie vlastného prospechu za isté protislužby hmotného či mocenského charakteru! Stále nič?! Bože, veď si údajne právnik! Skúsime to s latinou? No dobre. Corruptio. Porušenie, rozvrátenie niečoho celistvého, usporiadaného. Nerob sa, že stále ti to nedošlo! Posledný pokus a končím. Corruptio, v preklade ZVRÁTENOSŤ,... SKAZA. Kapišto? No, konečne! Už som mal strach, že tie tvoje slová treba brať vážne. Tak teraz je jasné, že si sa predsa mýlil, s korupciou si sa stretol, poznáš ju celkom dôverne. Nie náhodou si naším prezidentom. Sme na teba hrdí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?