Čas stiahnuť rolety (v utorok sa zvolí Jaromír Č.)

Autor: František Ptáček | 17.6.2013 o 13:20 | (upravené 17.6.2013 o 14:41) Karma článku: 19,67 | Prečítané:  1053x

K tomu, aby sa ozrejmilo, do akej miery je Smer-u ukradnutý osud Slovenska a s akou profesionalitou si vytiera svoj červenkastý zadok s ústavou a demokraciou tejto krajiny, sa nemusia konať politické prednášky ani písať obsiahle blogy. Stačí počuť / čítať to, čo v skutočnosti komunikuje vedúca sila pokroku a jednoty.

Bez prekvapení a len s podporou Smeru by sa mala skončiť utorková voľba Jaromíra Čižnára za generálneho prokurátora.
To podmieňovacie by v tejto vete je síce štylisticky milé ale v spojitosti so slovami bez prekvapení pôsobí skôr tautologicky a hlúpo.

Poslancom strany Roberta Fica navyše stačí, aby sa Čižnár predstavil len šiestim z nich, ktorí sú v ústavnoprávnom výbore parlamentu.
Veľmi správne. Komu by už len napadla predstava, že by niekto z partajných žoldnierov nehlasoval za ak si to vyžaduje bezpečnosť a beztrestnosť strany a ich sponzorov?!

„Nepochybujem ani na chvíľu, že by nedostal všetkých 83 hlasov,“ hovorí predsedníčka klubu Smeru Jana Laššáková.
To ani my, Janka! Nie sme predsa úplne sprostí!

Jaromír Čižnár má 49 rokov, je spolužiakom Roberta Fica z práva, hovorilo sa o ňom ako o možnom riaditeľovi SIS...
Samé dobré zvesti. A v tejto postupnosti, jedna lepšia než druhá. Nemáme sa fakt čoho obávať.

Ak by poslanci podľa Laššákovej pociťovali potrebu Čižnára vidieť osobne, vraj ho zavolá.
Keby aj pociťovali poslanci potrebu, myslím si, že tieto veci zvládnu aj bez neho. Sú to už veľkí chlapci.

„Pán Čižnár je krajský prokurátor, má odporúčania z prokurátorskej rady a to mi úplne stačí. Nepotrebujem to mať do detailu preverené,“ odvetila Laššáková na otázku, čo vie o kandidátovi.
Aký to môže byť úžasný pocit. Mať spoľah, istotu, vieru... V múdrych knihách sa síce píše, že viera začína tam, kde končí zdravý rozum ale v tomto prípade to celkom neplatí. Laššáková a spol. dokonale vedia to, v čo veria.

„Je jediným kandidátom a všetci cítime, že generálneho prokurátora zvoliť treba,“ povedal podpredseda klubu Miroslav Číž.
Jednoduché ako facka. Ak ide o vplyv, hneď sa dostanú k slovu aj urgentné kolektívne city. Kto by dokázal citom odolať? Sme predsa ľudia, nie?

Poslanec  Smeru Mojmír Mamojka hovorí, že Čižnára podľa všetkého voliť bude. Aj preto, že je podľa neho dobrým prokurátorom.
:-))))))) Mojmír, Mojmír. Nehraj sa nám tu svojprávneho! Že podľa všetkého!!!! Podľa všetkého dnes je pondelok a podľa všetkého zajtra bude utorok. Už toto bolo také múdre, že tú druhú myšlienku si si mohol odpustiť. Aj preto, že je dobrý prokurátor???!!!! Nie LEN preto? Na čom že to ešte tak Smer-u záleží okrem toho, že menovaný JE dobrý prokurátor?! Nuž, radšej ani nehádam. Ktovie k čomu by som dospel.

Darina Gabániová zo Smeru vraví, že pokiaľ vie, Čižnár sa „má prísť predstaviť a povedať svoju víziu“.
Mein Gott. Príde sa im predstaviť človek, o ktorom je vedúca strana jednotne presvedčená, že je jediný vhodný kandidát, ktorému každý z nich slepo verí, ktorého nemusia ani vidieť k tomu aby zaňho stlačili najsvätejší gombík! Čo im asi tak povie? Že je žena? Alebo, že sa v ňom ozvalo svedomie a ponúkanú funkciu neberie? To, že bude hovoriť o svojich víziách ani nekomentujem. Len dúfam, že tým mysleli diplomaticky zaobalený sľub vernosti a nie to, že nimi trpí.

Šéf výboru Róbert Madej vysvetľoval v TA3, že sa zvolením Čižnára nevystavujú riziku dvoch zvolených prokurátorov, pretože je nízka pravdepodobnosť, že Ústavný súd vyhovie sťažnosti Jozefa Čentéša.
A toto je perlička na záver. Pravdepodobnosť je údajne nízka. Asi už taká nízka, že sa ani pri najlepšej voli nemôže nazvať prekážkou. Ešte že tu máme právny štát a dopredu vieme aké rozhodnutia a rozsudky tu budú v budúcnosti padať.

Kauza sa skončila, zabudnite. Nadišiel čas stiahnuť rolety.

 

Citáty z: http://www.sme.sk/c/6838357/smer-nepotrebuje-pri-voleni-ciznara-ani-vidiet.html#ixzz2WSewz68L

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?