Pán premiér lásku Slovákov nesklame!

Autor: František Ptáček | 5.3.2013 o 18:10 | (upravené 5.3.2013 o 19:11) Karma článku: 21,57 | Prečítané:  977x

Je všeobecne známe, že voličov v občiansky oneskorených (cudzím slovom retardovaných) krajinách - medzi ktoré sa hrdo rátame i my - nezaujímajú reálne politické programy ani nudné fakty. Zaujíma ich čosi viac a zároveň čosi oveľa menej. Kariéra politika, ktorý podcení silu nesplniteľných sľubov, ignoruje mantinely ľudového vkusu a nedajboh vsadí na naivnú úprimnosť či racionálnu argumentáciu, končí bez milosti v šrote. V šťastnejšom prípade na recyklačnej linke.

Po čom plemä slovenského národa v hĺbke duše túži, je dobrodružstvo platonicko-politickej lásky. Jej výsledkom je, bezpohlavný ale zato náležite intímny, romantický pomer s politickým ideálom. Predmet politickej lásky má ustlané v milosrdných, nekritických srdciach národa ako na ružiach. Ani neviem, načo tá alibistická hra na volebnú kampaň, prečo to absurdné plytvanie miliónmi na politické reklamy: veď každý má jasno v tom, koho miluje, koho nenávidí.

Politická láska, ako každá iná podoba lásky, hory prenáša  a je dôsledne iracionálna. V post-totalitných krajinách medzi najžiadanejšie objekty politického zamilovania sa patria stále typy ľudového vodcu, zrelého alfa samca, rodového patróna. Čo v preklade znamená: zdatného populistického hulváta s nacionalistickými názormi. Ak sa k týmto vlastnostiam pridružia aj iné pozitíva ako vytrvalosť, ambicióznosť, mazanosť a ľstivosť, zakukaný volič sa bude poberať k volebnej urne v stave dokonalej mentálnej kómy. Slepý, hluchý. Tým sa údajne vysvetľuje skutočnosť, že na Slovensku by pokojne mohol byť poslancom, predsedom vlády, či prezidentom aj Maco Mlieč, Martinka z Turca či Caligulov kôň. Záleží len na výdrži voliča a hĺbke citu, ktorý prechováva (biologické prekážky v uvedenej prímere nevidím).

Nezáviďme ale favoritom ľudového konzumu. Populizmus nie je len moc, vplyv a lacná sláva ale - a predovšetkým - aj poriadna drina. Len pripomínam: Putin loví sedatívami omámené šelmy v nehostinnej tajge a objavuje antické amfory v zradných vlnách turistickej pláže, kde aj najopatrnejšie mámušky nechávajú svoje ratolesti bez dozoru; bojovník za slobodu, Orbán, s vyhrnutými rukávmi súťaží v plnení klobás, stavia jeden stratový futbalový štadión za druhým a míľovými krokmi vedie svoj dvojtretinový magyarország do záhuby; chudák Berlusconi si necháva modelovať ciferník skleneným popolníkom, utráca nekresťanské prachy na plastiku a lieta od jednej vyčerpávajúcej orgie k druhej. No a u nás, prednedávnom ešte, ňaňo zvrchovanosti, Mečiar, dvíhal činky, až mu oči vyliezali z jamôk a rúbal drevo, že by ho šesť volov nevedelo zastaviť. Čakal som len do čoho sa pustí náš pán premiér, jeho politický potomok v úlohe amanta babičiek demokratiek. Aj som mal obavy či v takej silnej konkurencii nesklame.

Nuž, nesklamal, bodoval. 1001 kľukov za necelú pol hodinu! Po boku s kondičnou smotánkou ozbrojených síl!  A k tomu tých neuveriteľných 31 rokov s jednou jedinou ženou! Verte, neverte s vlastnou ženou! No nedali by ste mu konečne aspoň jednu poriadnu? Medailu?! Veď ide o výkony vskutku nadľudských rozmerov. Nedivte sa preto, že ho dámy na oslavách MDŽ ľúbia a milujú. Pred ich duševnými očami, v pomyselných červených spartakiádnych trenírkach, im musí pripadať na zožratie. A i keď na Putina zatiaľ pán premiér nemá, je evidentné, že po uši zamilované Slovensko má v čele predsedu, ktorý jeho lásku nesklame, ktorý napreduje správnym Smerom.

(Aj vy máte nápad pred kým by mala spasiteľka Matica ochrániť Slovensko?)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?