... a čo tak po papuli za 38 Eur a 40 centov?

Autor: František Ptáček | 6.11.2012 o 14:10 | (upravené 6.11.2012 o 15:15) Karma článku: 11,12 | Prečítané:  1547x

Neboli ste, náhodou, spolupracovníkom ŠTB? Nepracovali ste kdesi na okolí redakcie Mečiarovej Slovenskej Republiky? A neplatili vás ani ako Ficovho PR špecialistu, či Gašparovičovho dvorného kronikára? Ne-e?! Potom sa ale musíte zmieriť s tým, že vaša šanca mlátiť bezbranných dôchodcov, za bieleho dňa ...a za 40 Eur, je skoro nulová.

Okrúhlych 40 Eur. Ako hovoria naši susedia "no nekup to, za ty prachy, vole!". Pripusťme, že by ste boli  "in" a disponovali spomenutými životopisnými kvalitami. Mali by ste, dajme tomu, niekoľko vplyvných známych s krycími menami a zápismi v tom istom registri. Jeden priemerný mesačný plat, ktorý je podľa štatistík niečo okolo 800 Eur (...), by vám vystačil na rovných dvadsať kôl s nejakým chorľavým dôchodcom a jeho šokovanou manželkou. Keby vás nelákal golf ani rybolov v Karibiku a nevenovali by ste sa ničomu inému, len tomuto koníčku, tak pri rozumnom rodinnom rozpočte, za rok finančne stíhate cca 120 najrôznejších prejavov násilia vrátane rozsudkov (preto iba 120, lebo z niečoho musíte aj žiť, né?). V prípade, že by po čase predsa len dochádzal adrenalín a morila vás nuda, stačilo by zameniť cieľovú vekovú skupinu za holohlavých mladíkov ovešaných žltým kovom. A hotovo.

Ja viem, sudcovia to nemajú ľahké. Chápem, že z času na čas sa jednoducho musí siahnuť po nekompromisnom, exemplárnom riešení, s perspektívnym odstrašujúcim účinkom. Ináč si ani neviem vysvetliť tých závratných 40 Eur. Keď už nič iné, tak tento brutálny verdikt isto iste spraví svoje. Ja tomu verím. Chcem tomu veriť. Čo iné by mohlo odradiť nadržaných hulvátov a nactiutŕhaných agentov od extravagantnej sociálnej kriminality ak nie práve toto?! Jedentisícdvestopäť  bývalých slovenských korún!!!

Nemám v úmysle dávať nápady legislatívcom ale čo keby sa namiesto podobných pokút a súdnych ťahaníc  tento spôsob intelektuálnej sebarealizácie jednoducho zlegalizoval? Veď nejde o marihuanu, súdruhovia, ...kua! Vyhli by sme sa zbytočným nepríjemnostiam, trápnym bumážkam, nezmyselnému verejnému pohoršeniu, novinárskym hyenám resp. idiotom. Možno aj rozum by prestal stáť a naše súdnictvo by konečne mohlo strácať na dôveryhodnosti na oveľa menej okatých, bezpečnejších miestach (myslím tu napr. na verejné ospravedlnenia zákerných obetí trestných činov, resp. ich pozostalých príbuzných, urodzeným chrapúňom a váženým mafiánskym hrdlorezom atď, atp.). Nehovoriac  o Drahošovi, ktorý by ušetrené peniažky mohol investovať do oveľa osožnejších veci, než je platenie týchto absurdných poplatkov. Mohol by si dopriať, povedzme, manažéra, trénera, stájlistu či hovorcu - veď toho majú dnes aj mnohé menej významné celebrity.

Summa summarum, je krajne uspokojivé žiť v krajine, kde za zúfalé odcudzenie nedopečenej žemle  v supermarkete, možno schytať  niekoľkonásobok penalizácie, ktorou naša justícia častuje zápasníckych chrapúňov a obludy riadiace únosy našich rodinných príslušníkov do cudziny. Zdá sa, že zemepisné strany máme poriadne popletené.

Viac: http://www.sme.sk/c/6344079/spisovatela-janovica-zbil-ficov-exporadca-machala.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?