Je boh slepý alebo len krátkozraký? (na margo katolíckej pedofílie)

Autor: František Ptáček | 22.3.2012 o 12:28 | (upravené 22.3.2012 o 17:35) Karma článku: 19,67 | Prečítané:  7830x

Z reakcií podaktorých diskutérov na môj predchádzajúci blog "Odpustky, biblia....a skalpel" o znásilňovaní a kastrácii tisícov maloletých chlapcov katolíckymi kňazmi v Holandsku, som mal dojem, že nezaškodí venovať sa ešte trochu téme "ujo ťa má rád dieťa moje, nemusíš sa báť". Túto ilustratívnu zbierku dokumentov uverejnila BBC v roku 2010. Tvorí ju malý zoznam pedofilného portfólia reálneho katolicizmu - nie islamu, nie hinduizmu, nie judaizmu a ani nie budhizmu. Nakoľko aj tento krátky súhrn bol podstatne dlhší než sa na blog patrí, dovolil som si ho podstatne skrátiť. Myslím si stále, že blog, ktorý nie je písaný subjektívne a obmedzuje sa iba na vymenúvanie suchých faktov, nie je blog - ale teraz spravím asi výnimku.

Belgicko
Brugský biskup, Roger Vangheluwe, roky zneužíval maloletého chlapca ešte ako kňaz. Kardinál Godfried Danneels radil obeti aby nezverejňoval prípad kým katolícky pedofil neodíde do dôchodku. Následne sa preukázalo ďalších 300 prípadov sexuálneho násilia kňazov páchaných na deťoch. Doteraz bolo evidovaných 13 samovrážd obetí. Vyšetrovateľov zarazila benevolencia a neochota cirkvi objasniť a riešiť tieto zločiny, ktoré sa preukázali u každej z belgických diecéz.

Írsko
Vyšetrovania konštatovali šokujúci počet pedofilného a sadistického násilia kňazov. Išlo o tisícky(!) obetí v perspektíve niekoľkých desaťročí. Dublinský arcibiskup preukázateľne tajil (pozn.: čiže bol spolupáchateľom) tieto zločiny od r. 1975 do r. 2004. Dvaja zo štyroch úchylných biskupov podali pápežovi rezignáciu - ďalších dvoch obvinených pápež požiadal, aby i naďalej pokračovali v cirkevnom povolaní. V spisoch sa spomína dokopy až šesť dekád sexuálneho zneužívania, emocionálneho vydierania a fyzického týrania maloletých chlapcov. Hlava írskych katolíkov, kardinál Sean Brady, v r. 1975 osobne organizoval prísahy mlčanlivosti obetí  vo veci pedofilného kňaza, B. Smytha.

USA
Na bostonskej arcidiecéze sa série znásilňovania detí konali minimálne 20 rokov. Spočiatku cirkev riešila zločiny tak, že dvoch pedofilov, P. Shanleya a J. Geoghana, premiestňovala z jednej pozície na druhú. V r. 2003 arcidiecéza v mimosúdnych vyjednaniach zaplatila vyše 500 obetiam násilia sumu 85 mil. USD. V hlásení sa spomína 4.000 rímsko-katolíckych kňazov obvinených zo sexuálneho násilia za posledných 50 rokov. Počet zneužitých detí, prevažne chlapcov: vyše 10.000.
V r. 2010 kardinál J. Ratzinger - dnešný pápež - nepovažoval za potrebné reagovať na niekoľko písomných sťažností, ktoré ho upozorňovali na vyčíňanie pedofilných kňazov. Jedna z obetí sa vyjadrila BBC, že pápež celé roky vedel o zverstvách kňazov ale napriek tomu mlčal a nekonal.

Nemecko
Do r. 2010 sa podalo cca 300 žalôb vo veci sexuálneho násilia v 18-tich z 27 nemeckých RK diecéz. Medzi nimi bolo vyše 170 detí znásilňovaných v jezuitských resp. katolíckych školách ako aj Regensburgskom chlapčenskom spevokole, ktorý po 30 rokov viedol brat pápeža, Monsignor Georg Ratzinger. V Regensburgu boli obvinené dve rádové sestry a štyria kňazi, ktorých vrchnosť jednoducho nebrala na vedomie až do r. 1970 - keď bola k tomu prinútená.

Taliansko
Vysoký katolícky hodnostár, Pierino Gelmini, bol v r. 2010 obvinený zo sexuálneho zneužívania 12 mladistvých v protidrogovom rehabilitačnom stredisku, ktoré sám založil. Medzičasom sa prihlásila skupina hluchonemých z Verony, ktorí boli pravidelne znásilňovaní medzi rr. 1950 až 1980. AP news agency zverejnila výpovede 67 bývalých žiakov školy pre postihnuté deti, ktoré sa týkali 24-och kňazov a rehoľníkov. Deti boli vystavené dlhodobému sexuálnemu týraniu a nepoddajné krutým telesným trestom.

Rakúsko
Séria zločinov sa týkala 27 prípadov z regiónu Vorarlberg, kláštora Mehrerau v 70. a 80. rokoch. Vina sa dokázala aj predstavenému salzburgského kláštora, B. Beckerovi, ktorý mal pomer s odchovancami ešte ako kňaz.

Švajčiarsko
Člen vyšetrovacej komisie, abbé M. Werlen, spomenul 60 obetí, ktoré boli týrané ako deti katolíckymi kňazmi za posledných 15 rokov.

Malta
Traja kňazi obvinení z pohlavného zneužívania desiatich sirôt v období 1980-1990.

....................................................................

Záverom ešte zopár rečníckych otázok pre obhajcov pedofílie kňazov: ak tých, ktorí o podobných excesoch si dovolia čo len napísať, nazývate zvieratami, ako titulujete tých, ktorí tieto hrôzy páchajú? Je skutočne až tak "smrteľným hriechom" kupovanie tých latexových gumičiek či abortus? (thanx mum.. :-). Viem, že aj tí úchylovia sú iba ľudia ale, už keď to raz musí byť - nebolo by predsa len menším "hriechom" vycálovať pár deravých grošov empatickej kurve či ukájať sa na vlastných kolegoch než sadistické ničenie životov nevinných detí?!

Dúfam, že katolícki diskutéri poctivo dočítali a teraz začnú horlivo pátrať po prejavoch deviancií, aj u iných, "menej dokonalých", náboženstiev než akým je pravoverný katolicizmus. Verím, že nebudú mať ľahkú prácu. I keď v poukazovaní na iných sú ozajstnými majstrami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA SAMUELA MARCA

Prečo si Matovič zaslúži 5,01 percenta (píše Samo Marec)

Nemusíte ho mať radi, ale bez neho to asi nepôjde.

Ukončili vyšetrovanie vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Obhajoba dostala čas na oboznámenie sa so spisom.


Už ste čítali?