TA3 – on line pieta s retardom

Autor: František Ptáček | 8.9.2011 o 15:59 | (upravené 10.9.2011 o 11:22) Karma článku: 20,78 | Prečítané:  17202x

Toto bude asi môj najstručnejší blogový záznam. Nechcem nič pridávať k početným príspevkom o včerajšej tragédii v Rusku – veď táto téma sa bude teraz často objavovať v článkoch kolegov. Mohol by som písať svoj názor na lietajúce truhly, ktoré naši bývalí bratia stále považujú za dopravné samaljoty, o smole človeka na zemi, ktorá hocikde a hocikedy môže zastihnúť hocikoho z nás, či o zdvihnutom prste osudového memento mori, na ktoré v dnešnom konzumnom svete tak radi zabúdame. Rozhodol som sa ale, že sa pre zmenu krátko zmienim o niečom, čo je nekonečnejšie než samotný vesmír. O ľudskej hlúposti.

Nechcem kaziť sviatočnú atmosféru neviem koľkého výročia našej jedinej spravodajskej stanice TA3, preto sa budem snažiť o vypustenie prívlastkov, ktoré by najvýstižnejšie ilustrovali to, čo si o veci myslím. Úctivo sa pýtam vedenia TA3, ak nemá peniaze na kvalitnejší personál, prečo nezruší svoje trápne aktuality v priamom prenose? Tlačovky sú chaotické a neprofesionálne, prenosy z parlamentu prerušované v najzaujímavejších momentoch, komentáre biedne a za diskusné relácie Ľuby Oravovej by sa nemusela hanbiť žiadna školská televízia vidieckej ZDŠ.

Neviem už meno toho junáka, ktorý dostal za úlohu viesť rozhovory so známymi Pavla Demitru ale patril k tým, ktorí majú pred kamerou dosť starostí so sebou samým než aby vôbec chápali čo čítajú resp. hovoria. Nieto aby zvládli čosi navyše. Kto drží v ruke hudobný nástroj ako motyku a práve sa naučil prvú stupnicu, od toho nech nikto nečaká citlivú improvizáciu na danú tému.

Neviem, či len mňa to tak udrelo po papuli keď sa ten nemotorný adolescent domáhal nejakej veselej príhody na Demitrovu adresu od trénera Růžičku, ale to sa len tak každý deň nevidí. Z odpovede hosťa na telefóne bolo jasne cítiť pohoršenie z absurdnej obmedzenosti redaktora, ktoré mu jedine jeho zdvorilosť, či šok, neumožnili artikulovať. Väčšina telefonujúcich zápasila s plačom a nevedeli ani poriadne vysloviť čo im behalo po mysli a na to snaživý holobriadok vyrukuje s výzvou na malé zavtipkovanie. Ktovie ako veselo by sa chlapec zabával keby mu niekto začal tam vykladať posmrtné srandičky o tragicky zosnulých športovcoch. Komu pripisovať zodpovednosť za účinkovanie takýchto blbcov v médiách? Oslava sem, oslava tam, úroveň mediálnej komunikácie TA3 je niekedy žalostne podpriemerná.

Ako perličku ešte "osobnosť televíznej obrazovky" zapotila jednu taktnú poznámku – neviem, či nie práve českému hosťovi na linke, v súvislosti so smrťou troch ďalších českých hokejistov – že dúfa, že smrť toho nášho, slovenského športovca, sa nepotvrdí... V tej chvíli som už len čakal, kedy sa táto blamáž v priamom prenose konečne skončí. Takýchto ľudí púšťať do éteru je závažnejší zločin než znečisťovanie ovzdušia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?