List súdruhovi Preccedovi

Autor: František Ptáček | 2.2.2016 o 13:27 | (upravené 2.2.2016 o 13:45) Karma článku: 15,71 | Prečítané:  10270x

Vážený súdruh Precceda! Dni, ktoré ubehnú bez Tvojej tlačovej besedy, začínajú vyvolávať v ľuďoch strach. Niet hádam horšieho pocitu, než je slovenský strach a slovenská beznádej. 

V ťažkých predvolebných časoch je tlačová beseda Tvojej smerodajnej sily to jediné, čo vo voličoch živí akú takú nádej, že neochvejná boľševická stabilita a tradičné kresťanské istoty zostanú zachované aj po ďalšie štyri roky.

Ty iste dobre vieš, že my, národ bohabojný, hlceme Tvoje slová ako životodarnú medecínu. Je to niečo, čo potrebujeme viac než soľ.  Po kvapkách, s citom, ako narkotikum. Priznajme si: komu nebodne z času na čas jedna neriedená dávka Tvojej tlačovky, intravenózne, najlepšie, hádam, až po jedle? Zatiaľ, chvála pánubohu a všetkým zainteresovaným orgánom, máme dennodenne po jednej dóze - ale je v tom háčik.Pravdou je, že si to parádne roztočili a lezú z Teba brífingy ako oné "teplé rožky", ale zamyslel si sa už aj nad možnosťou, že do 5. marca sa minú aj tie najmenej účinné príbehy a nenájde sa už v Tebe a Tvojej vedúcej sile ani mäkké f, ktoré by sa mohlo využiť na akúkoľvek maličkú tlačovú besiedku?! Čo ak nastane situácia, že nám nebudeš mať už čo povedať?! Čo keď náhodou neprekročíme nijaký plán, nebudeme mať priateľskú návštevu zo spriatelenej krajiny, nekúpiš si z našich daní ďalšiu, hoci nevlastnú, matku espépé, nepostavíš štadión ani atómku? Čo ak sa dovtedy (ani s modrými  pilulkami ministra práce) už vôbec nič nepostaví?! Čo ak z troch policajtov, ktorých si chcel poslať na Balkán, dvoch skolí menštruačná migréna, alebo zrazí nedisciplinovaný vozíčkár? Čo ak nenájdeš už ani jedného mizerného moslima, ktorý by bol ochotný navštíviť Slovensko a nechať sa vyhodiť z kresťanského bazéna vyhradeného pre čistokrvných belochov a bývalých komunistov? A čo v prípade, ak sa minú aj posledné poplašné správy a nestihneš vyhlásiť výnimočný stav, ak nám starobné dôchodky už nezvýšiš o jedno celé euro a deväťdesiat centov a medziročné ukazovatele pôrodnosti prasníc nepresiahnu úroveň, ktorú mali za vlády Ivety Radičovej?! Čo bude s Tebou a s nami, voličmi, potom?! Dzurindu a scientológov už nebudeš môcť predsa použiť, sú po záruke.

Vážený súdruh Precceda, mysli na svoje zdravie, na svoju rodinu a najmilších! Veď už aj minulý piatok to bolo na mále. Ešteže sa ti podarilo na poslednú chvíľu naštartovať tretí sociálny balíček a odkrútiť tlačovú besedu v predstihu, už v doobedňajších hodinách. Viem, že včera ti to opäť raz šikovne vyšlo, bežal červený pásik na TA3, očakávaná tlačovka v teréne, s peknou veľkou nástenkou, názorne odfajknutými ikonkami, šťastným oteckom so synčekom  v náručí a dokonca bez nepríjemných otázok idiotov novinárov. Ale to tak nemusí byť vždy!

Nenájde sa v Tvojom okolí niekto, hocikto, kto by ťa tu-tam zastúpil? Viem, šialený nápad, Ty si nezastupiteľný. Ale kde je napr. ten dekoratívny súdruh, Tvoj hovorca, ktorý to tak skvelo kočíroval v prezidentských voľbách? Trhá si práve obočie? Alebo sa cvrkol v soláriu? Do volieb je ešte 32 dní. Z toho 8 víkendových. Týmto tempom by si mal ešte zvládnuť rovné dva tucty volebných tlačových besied.  Tak sa drž a dávaj si na seba pozor. Opozícia nikdy nespí, je len v kóme - a to nie je to isté... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?