Orbánova SMK - Strana Menšinovej Kamufláže

Autor: František Ptáček | 16.11.2013 o 17:04 | (upravené 16.11.2013 o 18:08) Karma článku: 10,78 | Prečítané:  661x

Malinkému, ale o to zákernejšiemu bacilovi postkomunistickej Európy,  Viktorovi Orbánovi, tak sa zdá, nestačilo nakaziť vlastnú krajinu - má omnoho vyššie ciele. Tento vášnivý fanúšik dedinského futbalu, mnohodetných kresťanských rodín a podomácky pálených destilátov usilovne exportuje svoju zvrátenú ideológiu aj za hranice svojej domoviny - do regiónov obývaných tzv. maďarstvom (terminus technicus hungaricum).

Podarilo sa mu zakopnúť do Srbov, Chorvátov ale i Rakúšanov - nehovoriac o národnostnej epidémii, ktorú spôsobil so svojimi úderníkmi z Fideszu, na území Rumunska.  Juh Slovenska sa im zatiaľ vymyká z rúk - i keď symptómy orbánizmu sú aj tu očividné. Stačí sa zamyslieť nad príčinami rozpadu bývalej SMK na tábor konzervatívnych nacionalistov, prívržencov územnej autonómie a proeurópskych demokratov, čiže Most-u.

Slovenským orbánistom, na čele s Pálom Csákym,  sa v utorok podarilo dosiahnuť, že strana Most-Híd nebude mať zastúpenie v Európskom parlamente. Nedostala na vstup do Európskej ľudovej strany (EPP) potrebný počet hlasov, nakoľko SMK, Fidesz a Demokratický zväz Maďarov v Rumunsku (UMDR) hlasovali proti. Pomerne prízemná pomsta, najmä zo strany SMK za to, že strana roduverných reprezentantov maďarstva už druhýkrát neuspela v parlamentných voľbách. Nič to však nemení na tom, že praví Maďari z SMK aj v druhom kole volieb do VÚC rátajú s podporou nepravých Maďarov z Bugárovej strany. Chrapúnske správanie menšinových nacionalistov už len málokoho prekvapí, veď sa pomaly stáva typickým.  Praví slovenskí Maďari sú ochotní strpieť spoluprácu s nepravými slovenskými Maďarmi len v prípade, že od nich očakávajú pomoc voči asimilačno-diktatorickej slovenskej väčšine.

Ako by to ešte nestačilo, SMK pozvala predsedu stranu Most-Híd na jednania o volebnej spolupráci listom z 11. novembra na nasledujúci deň, 12. - 13. novembra. Čiže na termíny, keď sa Bugár musel zúčastniť v Bruseli na hlasovaní o vstupe jeho strany do EPP. Na ospravedlnenie Bugára reagovali berényiovci tak, že nevedeli o tom, že práve vtedy má byť zasadnutie EP, ...kde ich poslanec Csáky bude práve náhodou hlasovať proti vstupu Most-Híd do radov Európskej ľudovej strany. To, že hneď na druhý deň vycapili do maďarskej mutácie ich webu (do slovenskej už nie!) správu s veľkým nadpisom "Bugár odmietol našu ponuku na jednanie" už ani nekomentujem. U mňa táto Strana Menšinovej Kamufláže zmaturovala raz a navždy.

http://www.mkp.sk/cikkek/sajtokozlemenyek/2013/11/12/bugar-visszautasitotta-targyalasi-ajanlatunkat

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?